Edyta Górniak

Edyta Górniak, jedna z największych Artystek w Polsce , 4 oktawowy głos, setka nagród i wyróżnień, tysiące koncertów, ponad 3 miliony sprzedanych płyt. W 1990 zadebiutowała w amfiteatrze opolskim, gdzie otrzymała wyróżnienie za wykonanie piosenki „Zły chłopak”. Ponad 900 zagranych spektakli „Metra”, „Do grającej szafy grosik wrzuć” i „Brel” oraz występ na Brodway'u. Jako pierwsza reprezentantka w historii Polski wystąpiła w konkursie piosenki Eurowizji w Dublinie. Zajęła, jak dotąd najwyższe i niedoścignione, drugie miejsce.

Pierwsza studyjna płyta „Dotyk” sprzedała się w nakładzie ponad pół miliona egzemplarzy i otrzymała status 4-krotnej platyny. Jako jedyna na świecie została wyróżniona we współpracy z Disney'em i wykonała utwory do dwóch bajek „Pocahontas” i „Mulan”. Wydala dwa międzynarodowe albumy. Pierwszy z 1997 roku, zatytułowany „Edyta Górniak” miał swój światowy debiut w 29 krajach. Drugi album ,,Perła” miał swoją światową premierę pod nazwą „Invisible” w 2003 roku. Występowała ze światowej sławy Artystami takimi jak Jose Carreras, David Foster czy Aleksandra Kurzak. Nagrała dwa hity filmowe. Ponadczasowa „Dumka na dwa serca” z Mieczysławem Szcześniakiem przyniosła nagrodę za najlepszy utwór w historii 50 lat kinematografii polskiej oraz „To nie tak jak myślisz” i nagroda Eska Music Awards. Na deskach Opery Leśnej w Sopocie w 2010 roku obchodziła swój Jubileusz 20-lecia pracy artystycznej.

W 2015 roku miała miejsce niezwykła trasa koncertowa pt. „Love 2 Love”. Gwiazda wystąpiła w największych polskich miastach śpiewając swoje przeboje. W roku 2018 Artystka ruszyła w trasę Akustyczna po całej Polsce. Bilety na te spektakle sprzedawały się tak dobrze ze organizator postanowi przedłużyć trasę na kolejny rok.

W roku 2019 Edyta Górniak wydała singiel w duecie z Gromeem o tytule „Król”. „Król” królował na radiowych listach przebojów przez cały rok a na youtubie może poszczycić się 10 milionami odsłon. 2020 Edyta Górniak wydała singiel „Lime”, który jest zapowiedzią nadchodzącej płyty Artystki.

Snapchat