Marcin Sójka wygrał 9. edycję „The Voice of Poland”!

Wokalne bomby, mistrzowskie występy, momenty wzruszeń i wielkie emocje. Po 3 miesiącach muzycznych zmagań 9. edycja „The Voice of Poland” dobiegła końca. Decyzją widzów tytuł „Najlepszego Głosu w Polsce” i nagrodę główną otrzymał Marcin Sójka, podopieczny Patrycji Markowskiej.

Marcin Sójka reprezentuje starą szkołę śpiewania. To właśnie o nim Patrycja powiedziała „Jak wchodzi wokalista z takim repertuarem można wziąć głęboki oddech ulgi, bo wiemy po co tu jesteśmy”. Podczas „Przesłuchań w Ciemno” Marcin nauczył nas, że czas nas uczy pogody i obrócił cztery fotele trenerskie. Nie inaczej było podczas „Bitew”, w mistrzowskim stylu pokonał swoich rywali i dostał się do „Nokautu” pokazując, że ma jeden z najlepszych głosów w programie. Internauci wypowiadający się na profilach „The Voice of Poland” w serwisach społecznościowych zgodnie twierdzą, że jest jednym z najlepszych uczestników tej edycji. Wszyscy Trenerzy komplementowali jego niebiański głos, świadomość sceniczną, a Michał Szpak prosił, by Patrycja nie zmarnowała takiego talentu. Jak widać Trenerka wysłuchała jego próśb, bo Marcin doszedł do odcinków na żywo. W odcinkach LIVE emocje, które wzbudzał nie malały, ale to Wielki Finał był prawdziwym popisem jego wokalnych umiejętności. Podczas sobotniego wieczoru, miał okazję zaśpiewać cover utworu „Who Wants To Live Forever” grupy Queen oraz kultowy polski utwór „Małe tęsknoty” Krystyny Prońko. Wspólnie ze swoją Trenerką, Patrycją Markowską, zaprezentował „No Ordinary Love” z repertuaru Sade. W ostatecznej rozgrywce zaśpiewał swój autorski singiel „Zaskakuj mnie”. Finalnie to właśnie Marcin Sójka poznał smak sukcesu i otrzymał tytuł „Najlepszego Głosu w Polsce”, kontrakt płytowy z Universal Music Polska oraz czek o wartości 50. tysięcy złotych.

„The Voice of Poland” to wyjątkowy muzyczny talent show, który odniósł spektakularny sukces na świecie. Polska edycja programu obecna jest na antenie Dwójki od 2011 roku i cały czas cieszy się ogromną popularnością. Uczestnikami poprzednich edycji byli m.in.: Natalia Nykiel, Krzysztof Iwaneczko, Mateusz Ziółko, Rafał Brzozowski, Sarsa, Marta Gałuszewska czy Michał Szczygieł. Program składa się z kilku etapów: „Przesłuchań w Ciemno”, „Bitew”, „Nokautu” oraz „Finału”. Zasady programu pozostały niezmienione, podczas Przesłuchań w ciemno każdy z Trenerów wziął pod swoje skrzydła 13 uczestników. Na etapie Bitew wokaliści podzieleni na duety oraz tria stoczyli muzyczne starcia, a Trenerzy wybrali jednego zwycięzcę. Wzorem poprzednich edycji, Trenerzy mogli dokonać trzech kradzieży, a emocji dodawały tzw. gorące krzesła, na których sadzali „skradzionych” uczestników i które towarzyszyły również w odcinku Nokaut. Na tym etapie Trenerzy wybrali czwórkę finalistów, którzy walczyli w Finale o tytuł Najlepszego Głosu w Polsce. Zwycięzca otrzymał tytuł „The Voice of Poland – Najlepszy Głos”, nagrodę w postaci oferty zawarcia kontraktu płytowego z wytwórnią Universal Music Polska oraz 50 tys. złotych. Zwycięzcę wybrali widzowie za pomocą głosowania SMS.

Reklama

Zobacz także

Snapchat